Ako vyjadriť lásku.


Ženy využívajú konfrontáciu, aby nadviazali spojenie.

Muž má však pocit, že ho tak chce ovládať.

Milí páni, určite sme už všetci pochopili, aké je dôležité "rozbíjať kruh šialenstva". Nastal čas, aby sme sa zamerali na "kruh motivácie", ako sa doň dostať a ako v ňom zostať.


AK ZOSTANEME V KRUHU MOTIVÁCIE, KRUH ŠIALENSTVA SA NEROZTOČÍ.

Všetci sme však len ľudia a nikto nie je dokonalý, takže myslieť si, že kruh šialenstva zostane navždy nehybný by bol asi prehnaný optimizmus. Zakaždým, keď pozabudneme na kruh motivácie, môže sa začať roztáčať kruh šialenstva.

Možno sa nám bude zdať veľa vecí "neprirodzených", je to však v poriadku, pretože manželom nie je prirodzený jazyk LÁSKY, na ktorý manželky počúvajú. Ak sa to však naučíme, bude to naše manželky motivovať, budú na to reagovať ÚCTOU a to je zase náš rodný jazyk.

Skôr ako sa budeme venovať jednotlivým spôsobom, ako manželkám prejavovať lásku, musíme si uvedomiť ako ženy vnímajú vzťahy.

Ak by sme si problémy vo vzťahu predstavili ako trhlinky, trhliny či úplné roztrhnutie napr. fotografie, tak ženy vnímajú ako svoje poslanie vzťah znovu pozliepať. Chcú byť s nami v spojení a tak sa aj správajú. Tento prístup sa bez správnych poznatkov môže však javiť mužom ako konfliktný.

Ženy sa uchyľujú ku konfrontácii, aby nadviazali spojenie. Muži to však vnímajú, že ženy nás konfrontujú, aby mohli nad nami vládnuť. Ak by sa k takejto konfrontácii uchýlil muž voči mužovi, znelo by to ako jasná provokácia. Nie je teda divu, že muži majú pocit, že ženy vyvolávajú šarvátku.

Tu vidíme základné rozdiely medzi základnými potrebami muža a ženy vo vzťahu. Vidíme ako nie je jednoduché dobre porozumieť šifrám. Keď naše manželky s dobrou vôľou prejavujú negatívne a útočne, volajú po nadviazaní spojenia. V takých chvíľach sa nám možno bude zdať, že sú len kritické a neúctivé. Skúsme však k tomu pristupovať s vierou, že chcú len nadviazať spojenie, že potrebujú našu lásku.

Určite si spomenieme na situácie, kedy sme šifry, ktoré nám vysielali manželky, interpretovali – Je panovačná. Skúsme však nevnímať tieto situácie, keď manželky hľadajú nadviazať spojenie, ako pokus o silnejšie omotanie si nás okolo prstu, ale ako posolstvo – Maj ma rád! Nechcú byť našimi matkami, ktoré chcú pokarhať "neposlušného chlapca", chcú byť milujúcimi manželkami.

Skúsme byť ako piloti, ktorí s dôverou letia podľa prístrojov bez toho, aby videli, kam letia. Keď prístroje ukazujú, že v lietadle letíme dolu hlavou, aj keď máme pocit, že tomu tak nie je a sme v správnej polohe, dôverujme prístrojom, poslúchnime ich a obráťme naše lietadlo. Palubnú dosku neovplyvňujú ani mraky, ani pocity. Ona neklame a nie je možné ju oklamať.

V ďalších mesiacoch sa budeme venovať jednotlivým "prístrojom" našej palubnej dosky. Nedovoľme, aby náš výklad šifier od našich manželiek bol cez modré okuliare a slúchadlá. Keď sa budeme spoliehať na našu palubnú dosku, nedostaneme závrat ani nestratíme orientáciu – čo sú prvky kruhu šialenstva – ale naopak budeme motivovať a povzbudzovať manželky – kruh motivácie je skutočné mocný. Samozrejme, ak sa budeme spoliehať na našu palubnú dosku.

Nebojme sa, že keď sa budeme spoliehať na palubnú dosku a vydáme sa smerom prejavov lásky k našim manželkám, budeme sa premieňať na "ženu". Určite nie, určite sa nemáme stať zženštilí, menej modrí a viac ružoví. Staneme sa čestnými mužmi, ktorí si trochu upravili svoje okuliare a slúchadlá a obliekli si lásku.

Je pravdou, že je veľmi ťažké prísť k opovrhnutej manželke so slovami – Myslím, že som urobil chybu. Môžeme sa o tom porozprávať? Tiež nie je zrovna najjednoduchšie sa počas konfliktu obrátiť k manželke a povedať jej – Je mi to ľúto. Odpustíš mi, prosím? Určite to chce veľkú odvahu. Nie je to príjemné, ale úžasne to funguje. Niektoré manželky to "roztopí", iné začnú byť "vrelejšie" a hlavne získame tým právo žiadať od nich, aby pochopili našu potrebu úcty a vstúpili s nami do kruhu motivácie.

zdroj: Emerson Eggerichs, Láska a úcta

Aprílový námet na manželské rande:

Vyhľadajte prírodnú pamiatku vo svojom okolí.

Tipy na manželské pozornosti v mesiaci apríl:

Nájdite na internete dobrý koncert, divadlo, alebo vyberte dobrý film na domáce kino. Urobte si kultúrny večer. Vyberte niečo, čo ste radi spolu počúvali "zamladi" .

Nachystajte štvorčekový papier a zahrajte sa s manželom "piškvorky". A opäť pripomienka na najlacnejšiu a niekedy najnamáhavejšiu pozornosť - úsmev.