Blízkosť.


Blízkosť volá po pohľade, dotyku či úsmeve

a dobývanie znie tak neromanticky.

Manželky pocítia našu lásku, keď k ním pristúpime a našim pohľadom, dotykom alebo úsmevom im dáme najavo, že im chceme byť nablízku. Naše manželky potrebujú byť s nami v spojení. Chcú kontakt z očí do očí.

Určite uvítajú a pocítia našu lásku, keď sa po pracovnom dni doma stretneme a namiesto toho, aby sme si išli "zapnúť telku" kým ona pripravuje večeru prídeme za ňou a pomôžeme jej. Možno stačí iba prestrieť. Prípadne urobiť večeru namiesto nej. Alebo len si tak ku nej sadnúť a pokiaľ ona pripravuje večeru, porozprávame sa s ňou. Porozprávame jej čo sme zažili a určite sa opýtame aký deň mala ona.

Takto strávený čas pre naše manželky predstavuje čas strávený v dôvernej blízkosti od srdca k srdcu.

Keď si upravíme naše modré okuliare a slúchadla, pochopíme akú veľkú potrebu majú ženy cítiť blízkosť a byť v spojení, ktorú my muži nemáme. Rady sa dívajú z očí do očí a nadväzujú osobné spojenie.

Skôr ako začneme mať výčitky svedomia, je potrebné si uvedomiť, že žiadny muž nedokáže uspokojiť všetky citové potreby ženy. Zároveň sa však môžeme začať snažiť niektoré potreby napĺňať a prečo nezačať vyššie uvedeným spôsobom?

Určite sa nemáme premeniť na "ženy", ktoré v kaviarni sedia za stolíkom, popíjajú káva a z očí do očí sa rozprávajú o svojich životoch. Sme muži a naše manželky nás milujú preto, lebo sme mužmi a nie ženami. Neočakávajú, že sa premeníme na ženu ako sú ich kamarátky. Keď sa k ním však priblížime a hoci aj maličkosťami im dáme najavo, že s nimi chceme byť v spojení, uvidíme čo nám to prinesie. Bude ich to motivovať, povzbudí ich to a to udrží naše manželstvo mimo kruhu šialenstva. Keď budú cítiť našu lásku, tak oni nám budú prejavovať úctu.

Možno na odľahčenie – Manželia si zašli na obed do reštaurácie. Pri vedľajšom stole manželka zahliadne približne rovnako starý pár. Vidí ako muž sedí blízko svojej manželky, jednou rukou sa dotýka jej ramena a vlasov, šepká jej niečo do ucha a ona sa usmieva a červená. Žena sa otočí ku svojmu manželovi a povie mu: "Pozri sa na tamtých manželov. Ako sú blízko, ako sa rozprávajú. Pozri aký je milý. Prečo to neurobíš aj ty tak?" Manžel zdvihne zrak od svojho jedla, pozrie sa k vedľajšiemu stolu a odpovie manželke. "Miláčik, ale ja tu ženu vôbec nepoznám."

Je to možno starý vtip, ale poukazuje na rozdiel medzi ružovou a modrou. Ružová chce blízkosť zatiaľ čo modrá je plne sústredená na svoje jedlo. Skvelé manželstvo vzniká vtedy, keď sa s ním pracuje tvorivo a urobí sa niekoľko pozitívnych a láskyplných krokov.

Na záver možno zopár typov kedy manželka prežíva blízkosť s manželom, ale kreativite sa medze určite nekladú.

Keď manžel... :

  • ju drží za ruku,
  • ju objíma,
  • jej prejavuje lásku bez sexuálneho podtextu,
  • je s ňou sám, takže sa môžete sústrediť iba jeden na druhého a spolu sa smiať,
  • sa idete spolu prejsť či zabehať, proste robíte niečo spoločne,
  • sa vzdá niečoho, aby pre ňu mohol niečo urobiť,
  • stanoví si ako prioritu byť s ňou,
  • ju vníma ako človeka, ktorý má svoj rozum a svoje názory... dáva jej najavo, že s ňou rád diskutuje a dozvedá sa, ako sa na veci díva,
  • navrhne niečo nečakané – kúpi jedlo a zoberie ju najesť na romantické miesto... zoberie ju v noci na prechádzku, aby videli spln mesiaca... zaparkuje, aby mohli pozorovať západ slnka...,
  • sa s manželkou po milovaní v posteli ešte rozpráva... leží vedľa nej, jednou rukou ju objíma a zveruje sa jej so svojimi pocitmi či nápadmi v intímnej oblasti.
zdroj: Emerson Eggerichs, Láska a úcta

Májový námet na manželské rande:

Naplánujte si prechádzku rozkvitnutým mestom s večerou,

alebo prechádzku rozkvitnutou lúkou

s piknikom.

Tipy na manželské pozornosti v mesiaci máj:

Pobozkajte manželku pod rozkvitnutou čerešňou. Povedzte jej, ako ju ľúbite.
Povedzte/napíšte manželovi ako veľmi si ceníte jeho prácu a starostlivosť .